Bolí vás ruce? Vyzkoušejte zdravotní masáž rukou

Bolí vás ruce?

Má dnes vůbec někdo to štěstí a nepracuje rukama? Ti, co o něco víc než je hodně, tak určitě ví, co je bolest rukou, nebo bolest horních končetin. Bolest celých horních končetin se řídí často kondicí celého těla, nebo naopak bolest horních končetin kondici celého těla výrazně snižují. Přitom právě ruce nám zprostředkovávají intenzivně kontakt s okolím a právě s rukama toho tolik denně rádi uděláme, či musíme udělat. Ruce jsou neobyčejně obratné a vnímavé. Bolestí rukou jde ovšem obojí po rychle klesající křivce někam dolů a ovlivňuje to kvalitu celého života.

Masáž rukou? Denně!

Masáž rukouPokud někdo chce schopnosti svých rukou udržet nebo je dokonce rozvíjet a chce to opravdově, tak bez časté masáže rukou to jednoduše zkrátka nepůjde. Pokud tu však má být řeč už jen o bolestech dolních končetin, tak to znamená, že jde o ruce velice v péči zanedbané a tady už domácí laická masáž nemá žádný smysl. Zdravotní masáž horních končetin se snaží ovlivnit všechny šlachy, svaly, klouby a jiné tkáně tak, aby došlo co nejrychleji k samovolné regeneraci postižených oblastí. Některým místům je zapotřebí se vyhnout a jiné je nutné promasírovat až bolestivě, avšak až po otestování reakcí, protože velmi snadno dochází ke zhoršení stavu, zejména pokud je nemožné vypadnout z pracovního nasazení. Při pokročilých bolestech rukou je nutné počítat minimálně s 3-5 návštěvami a to jen na odstranění nejhorší bolesti. Příliš často a ochotně se přistupuje k operativním zákrokům, které jsou však unáhlené a musí se opakovat a na konci je omezená pohyblivost.

Bolesti zápěstí, lokte, ramene

Bolesti kloubů horních končetin a na ruce bývají spojeny s permanentním přetěžováním ve statických polohách nebo přetěžováním silovým a k tomu ještě třeba do extrémních poloh. Zástupcem všech tří možností bývají například matky s malými dětmi. Přetěžování ve statických polohách bývá ze všech uvedených možností způsobeno nejvíce špatnou koordinací pohybů těla. Uvědomělé tělo nesnáší křečovitost a strnulost jakou se právě tyto polohy vyznačují.

Právě práce u PC bývá často ve strnulých polohách, kdy ruce jsou vždy v pohotovosti, jen ne uvolněné. Následky jsou zpočátku ignorovány, posléze se protlačí v žebříčku důležitosti a naléhavosti na přední místa v osobním životě. Je vždy jen otázkou, jestli prvním postiženým kloubem bude rameno, loket nebo zápěstí. Na tlak bolí později vše.

Čím většího rozsahu jsou bolesti, tím bude léčba trvat delší dobu. Pokud na tlak bolí již všechny klouby, je namístě zvýšit kondici celého těla, protože je jisté, že v nepořádku budou i klouby na dolních končetinách a páteř bude méně pohyblivá. Tím se od bolesti rukou dostáváme opět ke zdravotní masáži zohledňující stav celého těla.