Masáže kloubů – odstranění kloubních bolestí a problémů s klouby

 V žebříčku bolestí jsou bolesti kloubu na druhém místě ihned po bolestech zad. Prvním dobrým výsledkem našich zdravotních masáží při jejich dostatečném počtu je právě zlepšení prokrvení celého těla, které má léčebný vliv na všechny orgány, celý pohybový aparát včetně všech kloubů. Je tedy namístě zdůraznit jak jsou naše zdravotní masáže důležité jako prevence celkově a také potíží kloubů.  Masáže kloubů jsou schopné vyléčit i rozjeté a chronické potíže kloubů, ale už je to mnohem více trápení a práce. Naopak platí také, že žádný kloub nebude správně funkční, dokud nebude přirozeně zásoben krví a nebude obklopen správně fungujícím lymfatickým systémem. Tyto problémy se však invazivně řešit nedají. Také na pokročilé problémy s klouby nabízíme zdravotními masáže, které je úspěšně řeší. S každým kloubem je to jiné a někdy je velmi úzká spolupráce nevyhnutelná. 

Nejčastěji bolí velké kloubyBolest kolene patří k nejčastějším

Nejčastěji bolí kyčle, dále vedou bolesti ramene a ne vždy to bývá pravé u praváka, a levé u leváka. Bolesti kolen bývají nejčastěji z jednorázového přetížení a následného nedoléčení.  Proč bolesti velkých kloubů snadno přechází v dlouhodobé bolesti?

Méně často bolí zápěstí a další malé klouby na prstech. Včasná zdravotní masáž předejde mnohem snadněji komplikacím, ale pokud má vyléčit pokročilou degeneraci kloubu nebo při neustálých bolestech ještě dlouhé roky po operaci, je zapotřebí 10 i 20 návštěv + je nutná další aktivní spolupráce.

Bolesti kloubů horních končetin, masáž kloubů

Ramenní kloub bývá bolestivý nejčastěji kvůli přetížení, které však nemusí být jen při prudkých pohybech nebo při těžké práci. Daleko nenápadnější je přetížení ze strnulé polohy při sezení nebo jednostranného sportu až po nesení tašky nebo kabelky přes rameno. Nejprve rameno zatuhne a později buď začne bolet, nebo se nejprve dál nenápadně snižuje pohyblivost. S loketním kloubem je to z hlediska zdravotní masáže stejné jako s ramenním kloubem, jde sice o jednodušší kloub, ale někdy bývají potíže stejně vleklé. Je mnoho záludných dysfunkcí ramenního kloubu, dlouho před tím, než si toho postižený všimne je na místě začít s léčbou. Ramenní kloub je dobré udržovat v pohyblivosti, nemusí to být zrovna cvičením, ale více v nebránění mu ve volném pohybu v plném rozsahu. Při dobré koordinaci těla to probíhá samovolně.

Bolesti lokte, masáž loktů

Při bolestech lokte je dobré masáž podpořit prohříváním lokte zezadu, protože tato část má často problém s dobrým prokrvením. Účinek masáží se tak posílí. Dále nevystavovat lokty chladu, třeba nošením triček s krátkým rukávem. Bolesti lokte není také dobré podceňovat, pokud začnou, mají tendenci rychle gradovat až ke vzniku tenisového, oštěpářského lokte a jiných potíží, které nejdou řešit bez nepříznivých následků ani invazivními metodami. Přístup postižených je někdy opravdu zajímavý a lékařů také. Místo vyzkoušení neinvazivního postupu léčby se přistupuje rychle k operaci. Ta někdy vůbec nic nevyřeší, vše bolí dál, navíc pooperační stav vyžaduje klidový režim, stejně jako my při masážích. Někdo je ochoten přistoupit na operaci hlavně proto, že nechce nebo nemůže být v klidu. Před nevratným rozhodnutím doporučuji, se poradit, tak s různými lékaři, tak rozhodně i u nás na poliklinice v našem masérském studiu. Objednejte se u nás na zdravotní masáž lokte.

Bolesti zápěstí

Bolavé zápěstí

Masáž zápěstí musí být vždy podpořena i masáží jiných části horních končetin. Obvykle bývá připojen problém s lymfatickým systémem celého předloktí, který se však nemusí výrazně projevovat nepřetržitě, ale jen při výrazné krátkodobé zátěži dojde k výraznému tuhnutí celého předloktí.

Bolesti malých kloubů ruky

Masáž malých kloubů ruky bývá ztížena permanentním zatěžováním a ochlazováním zejména na jaře a na podzim. Potíže s klouby na rukách nebývají osamocené, ale jsou vždy spojené se stejně velkými potížemi na příslušných částech celého těla. Např. nepohyblivé a oteklé prsty jsou začátkem vleklých zdravotních potíží. Existují komplexní cviky zaměřené jen na prsty rukou, které mají však ambice na budování kondice a koordinace celého těla.