Odstranění bolestí páteře, srovnání těla, masáže proti skolióze páteře

Podle intenzity přetížení a místa, začne bolet nejčastěji bederní páteř, krční páteř, méně častá je bolest hrudní páteře. Měřítkem degenerace není bolest, ale s degenerací pohybového aparátu bolesti jednou přijdou a nebude snadné napravit vše, čím byly způsobeny. Někdo si myslí, že když ho nic nebolí, je vše v naprostém pořádku. Z 99,9% je takový názor těžkým omylem! 

Většina z těch, co je někde bolí páteř, dokonce tvrdí, že to je dobrý, není to tak hrozný. Skutečnost je však taková, že jen málokdo má správně pohyblivou a tvarovanou páteř, ve skutečnosti má skoro každý těžké nedostatky na páteři, má na ní rozsáhlé degenerativní pochody, třebaže to vůbec nebolí a nebrání sportu. Obecně se situace obyvatelstva v tomto zhoršuje, defekty páteře začínají dříve a jsou stále výraznější a ve větším počtu. Vůbec není řeč o bolestech, ty přichází ne jako první, ale někdy v průběhu tohoto vývoje.

objednejte

Když se říká o někom, že si nevidí na špičku nosu, nemusí to mít tak fatální následky, jako když si nikdo z nás nevidíme na páteř. Páteř je diagnostickým rájem pro masáže a jiné tělesné terapie, které mají pomoci zdravotně. Kdybychom měli rovné páteře tak často, jak je míváme deformované, znamenalo by to, že žijeme opravdu dobře. Bohužel většinou máme hrby, jsme kontinent plný hrbáčů. Kdybychom se těch hrbů chtěli alespoň nějak rozumně zbavit! Na to musí být systém, nepomůže samo jen cvičení, sport ani nějaké rovnací pomůcky, korzety atd. Vše uvedené pomáhá jen trochu, tuto trochu většina lidí také dělá a je jim to k ničemu. Na výrazný posun vpřed se obraťte na nás. Pracnost nápravy je individuální, podle podmínek ve kterých zákazník žije a podle toho, jak daleko to nechal dojít.

Bolest bederní páteře a hrudní páteře

Hrudní masážJe nejčastěji způsobena velmi výraznou lordózou. Lordóza (nejčastější deformace páteře, později s degenerativními změnami) bývá někdy následkem přetěžování, nebo bývá nesprávnou úlevovou polohou, nebo také následkem naprostého vyčerpání. Pokud je lordóza dlouhodobá a zákazník chce pomoct jen od právě aktuální bolesti 2. či 3. návštěvami, může počítat s tím, že se bolest bude vracet. Náprava lordózy je mnoho práce, i když páteř ještě není zatuhlá, proto by se s ní mělo začít okamžitě po jejím odhalení.

Pokud nedojde k nápravě lordózy, tak se svaly vyčerpají a začne bolest svalů v bedrech nebo mezi lopatkami. Čím déle situace trvá, tím více páteř tuhne a navíc dochází k přetěžování malých úseků, které jsou pohyblivější. Lordózní páteř má sklon k výhřezu plotének. Výhřez plotének je mnohem častější, než je známo a bylo zjištěno vyšetřením.

Další příčinou bolesti páteře bývá otok, který může stejně jako vyhřeznutá ploténka, nebo přetažený sval stále více utlačovat nervy ve své blízkosti. Bolesti bederní páteře začnou časem vystřelovat do nohou. Vzniká tak bolest nohou od páteře, přestože v takovém případě páteř nemusí bolet, ale je více cítit bolest kyčle a posléze vystřeluje až k patě. Zdravotní masáž při bolesti bederní páteře diagnostikuje aktuální stav a podle toho se zaměří nejen na bedra, ale i jiné části těla. Stejně tak zdravotní masáž hrudní páteře může zjistit propojení potíží se žebry a celým hrudním košem. Bolesti hrudní páteře často souvisí s rameny, které mají jen špatnou polohu a samy o sobě bolet nemusí. Bez zohlednění možných širších propojení potíží je pouhá masáž páteře nebo zad mnohem méně účinná.

 

 Bolest krční páteře

Pokud je krční páteř ve správné poloze a je pohyblivá a člověk má správnou koordinaci pohybů a správnou pohybovou aktivitu, tak nebude krční páteř, možná celá páteř, nikdy bolet ani mít žádný jiný problém z přetížení. Krční páteř ve správné poloze je samonosná a svaly na krku jsou uvolněné a velmi příjemné při dotyku a tlaku.

Masáž krční páteře

Krční páteřNejčastější bolesti krční páteře vznikají z prudkého pohybu, nehody, přeležení a dlouhého čtení nebo jiné práce u stolu. Buď dochází k přetížení některých svalových skupin, které pak bolí, nebo k vyhnutí obratle do strany nebo zatuhnutí krku v nesprávné poloze. Pokud je problém malý, může se z toho krk dostat sám klidem, nebo správnou pohybovou aktivitou, nebo cílenými cviky. Pokud je problém větší, tak hrozí, že kondice krku poklesne na dlouhou dobu, nebo nemusí být již plně samovolně obnovena nikdy, také hrozí, že samostatně prováděné cviky nebudou přesné a mohou věc ještě zhoršit.

Zdravotní masáž krční páteře má za úkol zjistit stav svalů a obratlů a provést uvolnění a srovnání. V některých případech se na krk nesmí vůbec tlačit a musí se nejprve jemně odvádět otok. V každém případě je krční páteř velmi jemná a při středních a větších potížích se nesnažím ulevit od bolesti ihned napoprvé, přestože se to někdy i podaří.

Krční páteř ovlivňuje celé tělo

Od krční páteře, která nemusí zrovna bolet, se můžou potíže přenášet dál. Bolesti rukou a celých horních končetin mohou mít původ v utlačovaných nervech na krční páteři. Na bolestech v horní části hrudníku se obvykle spoluúčastní i krční páteř. Bolesti hlavy bývají často spojeny s funkcí krku. Bolest hlavy u dětí bývají často od krční páteře, která není ve správné poloze, bývá to však spojeno s celým držením těla, protože dětské tělo je velmi pohyblivé a nestabilní.