Proč jít na zdravotní masáž?

Oslabená imunita, posilněte tělo zdravotní masáží

Oslabení imunity je obvykle dílem jejího permanentního podkopávání, ať už nevhodným jídlem a pití (časté pití chlazených nápojů), nebo např. nevhodným oblíkáním, nebo klimatizací, nedostatečným odpočinkem a mnohými jinými prohřešky, kdy imunita dostává zabrat. Někdo nemá chřipku celé roky, ani nezná svého obvodního lékaře a jiný má pořád něco, imunita je v troskách.

Pocit únavy – masáže proti únavě

Pocit únavy jednou zastihne každý přetěžovaný organismus, problémem je, že míra přetěžování může být individuální a nezáleží na vnějším podaném pracovním, nebo sportovním výkonu. Zajímavé je to v případě člověka, který je objektivně shledán jako zdravý. Zdravotními masážemi lze odstranit blokace na fyzickém těle, které doslova  brání správnému toku tělních tekutin a bezproblémovému pohybu všech končetin a páteře. Bloky, které dokáží způsobit únavu mohou být výhradně na jedné části těla jako je hlava ,krk, hruď, břicho a bedra, stehna a kyčle, nebo může být zablokováno více částí. Je poměrně velký počet lidí s kompletně zatuhlou páteří, pokud to přesáhne jejich maximální mez, cítí se zcela nemohoucí, nemocní, často neví co jim je a někdy jsou i práce neschopní.

Nepříjemný pocit v krku

Vzhledem k tomu , že jsem v praxi mohl porovnat různě silné tenze svalů na krku a různé pocity, které s nimi měli zákazníci spojené, mám zato, že nejlepší na tuto nepříjemnost je právě masáž a mobilizace krku. Někdy je zapotřebí ošetřit i jiné části těla, protože se na problémech krku účastní. Naše masáž krku je nejjemnější možnou terapií, kterou rozhodně doporučuji začít, před vyhledáváním razantních, silových postupů.

Masáže na posilnění vitality

Slovo vitalita je na západě prázdným pojmem. Prošel mi pod rukama dost významný vzorek z obyvatelstva, a když jej doplním informacemi odjinud a porovnám se systematickou prací s vitalitou na východě, trvám si na svém hodnocení a mám ho za realistické. Navýšení vitality pouhou stravou, příjem povzbudivých látek, nebo drog, stresováním (motivováním) se, provozování adrenalinových sportů… považuji za ubohé. V určitých okamžicích by měla vitalita narůstat exponenciálně. Zatím pouze jediná zákaznice J.H. měla pocity procházejících blesků v těle při určitých cvicích, sama od sebe, už na poprvé. Přesně neregistrovala, co se děje, měla to za náhodu.  Zdravé a nevyčerpané tělo dokáže svou vitalitu zvýšit okamžitě.

Je zajímavé, že když je tak častý perfekcionalismus na nejrůznější způsob, obvykle se týká práce a vystupování, tak v oblasti práce s vlastní vitalitou člověka zde vládne naprosté pusto.  Je mnoho těch co perfektně cvičí, nebo se chystají perfektně cvičit a sportovat, perfektně se stravovat a různě jinak se perfektně starat o zdraví, ale podstata pěstování si vitality stále uniká mezi prsty. Problematice s vitalitou se věnuji již 10 let a jsem přesvědčen, že se lidé snaží svou vitalitu udržovat na co nejnižší možné úrovni – jedině tak s ní totiž nemají vůbec žádný problém. Nejvíc je boj s vitalitou vidět např. u workoholika. Je vždy otázkou, jestli si svou vitalitu zničí dříve než stihne přejít na klidnější způsob života a začne si jej užívat podle svých představ, nebo předčasně vyhoří, nebo se zhroutí, nebo různě těžce onemocní.